Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ublinkávání u kojenců a jejích řešení

15. 8. 2012

 

GASTROEZOFAGEÁLNÍ REFLUX u kojenců (GER)

nejčastěji jej způsobuje nezralost svěrače (jakýchsi dveří) mezi jícnem a žaludkem, kdy se žaludek naplní a obsah žaludku se pak přes jícen dostává do dutiny ústní,

  • GER se vyskytuje téměř u všech novorozenců a do určité míry je fyziologický, spontánně se upravuje přibližně do osmnácti měsíců,

  • intenzita a množství ublinkávání může být různá, může to být až zvracení spojené s dalšími komplikacemi,

  • do jisté míry může být dědičný, spojený s alergií na mléko, nebo jinou potravinovou alergií

  • těžší průběh GER je provázen záněty jícnu v důsledku dráždění žaludeční kyselinou, které mohou vyústit do zúžení jícnu nebo trvalého poškození jícnové sliznice. Vdechnutí kyselého obsahu žaludku může mít na svědomí chronické záněty hrtanu, průdušnice, průdušek i plic, vedlejších přínosových dutin, záněty středního ucha.

 

 

 

 

GASTROTUSS BABY – volně prodejný v lékárně

Sirup proti refluxu pro děti

Indikace:

Zdravotnický prostředek s mechanickým účinkem určený pro léčbu gastroezofageálního refluxu u kojenců a dětí. Zmírňuje symptomy onemocnění, jako například opakované zvracení, kašel, pálení žáhy, ezofagitidu, dysfonii, zánět nosohltanu a další onemocnění, způsobené primárně či sekundárně gastroezofageálním refluxem.

 

Složení:

Alginát hořečnatý, simetikon, fruktóza, xanthanová guma, D-panthenol, dihydrogenuhličitan sodný, hydroxid sodný, methyl p-hydroxybenzoát, propyl p-hydroxybenzoát, přírodní ochucovadlo, čištěná voda.

 

Použití:

Před použitím lahvičku důkladně protřepejte.

Kojenci pod 5 kg tělesné hmotnosti: dávka 2,5-3 ml, 5-10 minut po krmení, nedoporučí-li lékař jinak. V případě opakovaného zvracení po podání podejte 1 ml přípravku navíc.

Kojenci a děti do 3 let věku: 5 ml po jídle a před spaním, nedoporučí-li lékař jinak.

Děti do 12 let věku: 10-20 ml po jídle a před spaním, nedoporučí-li lékař jinak.